Kategorie:

Śledzenie przesyłek DPD – kiedy się przydaje?

Przewoźnik DPD jest jedną z wiodących firm kurierskich w Polsce. Codziennie dostarcza tysiące paczek do odbiorców krajowych i zagranicznych. Dużym ułatwieniem dla klientów jest możliwość śledzenia przesyłek w DPD. Jakie funkcjonalności zapewnia śledzenie DPD i co warto wiedzieć o tej usłudze?

DPD śledzenie – kiedy sprawdzić status?

Gdy nadawca zleci odbiór przesyłki w systemie DPD, zostaje dla niej wygenerowany indywidualny numer. Jeśli nadawca w zleceniu podał adres e-mail odbiorcy, DPD automatycznie wyśle powiadomienie o nadanej przesyłce wraz z numerem listu przewozowego. Na tym etapie przesyłka jest dopiero wprowadzona do systemu, co nie jest tożsame z jej wysłaniem. Status ten zostanie zaktualizowany, gdy kurier podejmie paczkę od nadawcy – wówczas w systemie śledzenia DPD pojawi się informacja, że przesyłka została odebrana. Wtedy rozpoczyna się jej droga do magazynu, skąd następnie zostanie przewieziona do punktu doręczającego. Zwykle czas doręczenia nie przekracza 24H – należy liczyć ten termin od poniedziałku do piątku, bowiem kurierzy nie pracują w weekendy. Jeśli więc przesyłka została nadana w piątek, powinna dotrzeć do odbiorcy w poniedziałek. Zdecydowana większość paczek wysyłanych kurierem DPD dociera do odbiorcy terminowo.

Usługa DPD śledzenie umożliwia obserwowanie zmiany statusu przesyłki na każdym etapie jej podróży. Jeśli jednak zależy nam na ustaleniu godziny przyjazdu kuriera i na uzyskaniu bezpośredniego numeru do kierowcy, tę informację możemy otrzymać dopiero w dniu, w którym przesyłka zostanie wydana do doręczenia. Wcześniej numer kierowcy nie będzie widoczny w systemie, nie uzyskamy go również na infolinii.

Jakie funkcje ma usługa DPD śledzenie?

Podstrona DPD śledzenie to znacznie więcej niż możliwość obserwowania drogi przesyłki. System ten pozwala również na przekierowanie jej pod inny adres, w tym przekazanie do punktu pickup, jak również zmianę daty dostawy i rezygnację z przesyłki. To zatem wygodny sposób na zarządzanie paczką bez konieczności dzwonienia na infolinię.