Kategorie:

Monitoring przesyłek w DPD – jakie ma zalety?

Firma kurierska DPD jest jednym z wiodących przewoźników na polskim rynku – dzięki dostępności platform brokerskich nie trzeba podpisywać umowy z DPD, aby móc w łatwy sposób nadawać paczki przez Internet. Jedną z licznych zalet wysyłania przesyłek kurierem jest możliwość monitoringu ich drogi. Śledzenie w DPD jest bardzo proste i daje szereg przydatnych opcji.

DPD śledzenie paczek – jak korzystać?

Aby móc dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się paczka, na którą czekamy, konieczny jest numer listu przewozowego. W DPD numer ten ma kilkanaście cyfr, a na jego końcu znajduje się litera alfabetu. Mając ten numer, wystarczy wpisać go na stronie przewoźnika w odpowiednim okienku, by pojawiła się informacja o aktualnym statusie paczki. Skąd wziąć numer śledzenia przesyłki? Powinien znaleźć się on w wiadomości wysyłanej automatycznie przez system DPD w momencie, gdy nadawca zlecił odbiór przesyłki. Jeśli odbiorca nie otrzymał takiej wiadomości, możliwe, że nadawca podczas zlecania odbioru przesyłki nie podał e-maila adresata. W takiej sytuacji najlepiej jest poprosić nadawcę o udostępnienie numeru przesyłki celem jej śledzenia.

W DPD śledzenie paczek jest bardzo sprawnie działającą opcją. Status przesyłki pojawia się w systemie już w momencie, gdy zlecenie zostało utworzone – taka paczka widnieje wówczas jako zarejestrowana, ale jeszcze nienadana. Gdy kurier odbierze paczkę od nadawcy, jej status się zmieni. Można obserwować aktualizacje statusu w monitoringu, ale nie jest to jedyna przydatna funkcja udostępniona w jego ramach.

Jakie jeszcze funkcje udostępnia tracking DPD?

Mając numer śledzenia przesyłki można nie tylko monitorować jej drogę, ale również zmienić adres dostawy paczki lub przekierować ją do punktu pickup firmy kurierskiej. To wygodna opcja dla osób, które nie będą dostępne w dniu dostawy pod wybranym pierwotnie adresem. W dniu dostawy można również sprawdzić w trackingu DPD numer telefonu do kierowcy – pozwala to na kontakt z kurierem, by np. precyzyjniej ustalić godzinę planowanego doręczenia.

Śledzenie paczek w DPD jest przydatną dla klientów funkcją – warto z niej korzystać, by nie minąć się z kurierem w dniu dostawy.