Kategorie:

Jak korzystać z funkcji „śledzenie” w DPD?

Monitoring przesyłek jest jedną z najwygodniejszych funkcji typowych dla firm kurierskich. Tracking bardzo sprawnie działa w DPD, firmie, która jest jedną z wiodących na polskim rynku usług kurierskich. Jakie możliwości daje śledzenie DPD i jak monitorować drogę paczki przez Internet?

DPD śledzenie – jak to działa?

Tracking w DPD jest funkcją dostępną z poziomu witryny www przewoźnika. Wystarczy wejść na stronę DPD i podać numer paczki, by dostać dostęp do opcji jej śledzenia. Co ciekawe, z tej funkcji można skorzystać także u wiodących brokerów usług kurierskich, którzy udostępniają ją swoim klientom z poziomu panelu. Aby móc śledzić drogę przesyłki, konieczny jest oczywiście numer listu przewozowego. Ten w DPD ma standardowo kilkanaście cyfr i jest zakończony literą. Jeśli nadawca przesyłki podczas rejestrowania zlecenia podał adres e-mail odbiorcy, ten dostanie powiadomienie o paczce właśnie tą drogą. Będzie tam również ów numer śledzenia, który umożliwi monitoring paczki. Jeśli takie powiadomienie nie zostało automatycznie wysłane przez DPD, a odbiorcy zależy na możliwości śledzenia paczki, warto poprosić nadawcę o udostępnienie numeru śledzenia.

Jakie korzyści daje monitoring paczek w DPD?

Funkcja DPD śledzenie daje kilka ciekawych korzyści, a możliwość monitorowania drogi przesyłki to tylko jedna z nich. Znając numer paczki i wchodząc na stronę DPD, można zmienić adres doręczenia lub przekierować przesyłkę do punktu pickup. Można również uzyskać numer do kierowcy, co jest pomocne w przypadku, gdy pod adresem doręczenia nie zawsze ktoś się znajduje. Warto wspomnieć, że aby uzyskać numer kontaktowy do kuriera doręczającego, trzeba poczekać do dnia dostawy – wcześniej namiar na kierowcę nie będzie dostępny ani z poziomu strony DPD, ani na infolinii.

Zdecydowana większość paczek jest doręczana przez DPD w ciągu jednego dnia roboczego. Dotyczy to standardowych przesyłek do 30 kg. Jeśli odbiorca oczekuje na dostawę towaru, który był wysyłany na palecie, czas oczekiwania może być nieco dłuższy – rzadko przekracza jednak 2 dni robocze. Funkcja śledzenia w DPD działa bardzo sprawnie – jest to jeden z powodów, dla których ta firma jest tak chętnie wybierana przez klientów podczas składania zamówień online.